True


جیلی 

  کسی که این کمپانی را تاسیس کرد، لی شوفو نام دارد. او در سال ۱۹۸۶، با مقدار پولی که از خانواده‌اش قرض گرفت، کسب و کار تولید یخچال خود را بنیان گذاشت. با گذر زمان کمپانی او به قدری موفق شد که توانست طیف وسیعی از محصولات مختلف را برای مشتریان چینی خود تولید کند. در اواسط دهه ۹۰ میلادی، این کمپانی یک شرکت رو به ورشکستی را خرید تا از طریق آن، به تولیدات موتورسیکلت روی آورد.


در سال ۱۹۹۸، این کمپانی تولید ون‌های کوچک را آغاز کرد و بعد از گذشت یک سال، موفق شد که تاییدیه شروع تولیدات خودرو را اخذ کند. اما تولیدات اتومیبل به محض گرفتن تایید و تا سال ۲۰۰۲، آغاز نشد. با موفقیت‌های روزافزون، این خودروساز تازه‌کار توانست در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در سال ۲۰۰۵ و سپس در نمایشگاه دیترویت سال بعد از آن حضور پیدا کند. این کمپانی طی دو سال به قدری موفق و مشهور شد که در اواسط سال ۲۰۰۸، برای خرید برند ولوو از فورد اقدام کرد. در اواخر سال ۲۰۰۹، فورد اعلام کرد که از بین همه‌ی مشتریان، ترجیح می‌دهد که برند ولوو را به جیلی چینی بفروشد. این خرید و فروش در سال ۲۰۱۰ و پس از مذکراتی طولانی، نهایی شد.


Geely Emgrand 7

اتاق جیلی امگرند ۷ 

مدل‌های   Geely X7 Automatic ،  Geely Emgrand RV-7 Automatic ،  Geely Emgrand 7 Automatic ،  Geely GC6 Automatic ،  Geely Emgrand 7 ec7 Manual  و  Geely Emgrand RV-7 Manual  در بازار ایران موجود هستند.


A


حالا فرصتی طلایی به دست آمده بود که این کمپانی، وارد کشورهای اروپایی شود. جیلی که حالا از کیفیت محصولات خود مطمئن شده و تمامی امتحان‌های لازم را پس داده بود، اعلام کرد که تا اواخر سال ۲۰۲۱، خودروهای چینی‌اش را وارد بازار بریتانیا خواهد کرد. همچنین اعلام کرد قصد دارد بازار ایتالیا را نیز قبضه کند. اولین مدلی که در بازار بریتانیا به فروش رسید، Emgrand EC7 نام داشت.

سال ۲۰۱۷، اتفاقاتی افتاد که برای سرنوشت و آینده‌ی این برند چینی بسیار مهم بود. این کمپانی محبوب و شناخته شده، اعلام کرد که قصد دارد ۵۱ درصد از سهام لوتوس را از صاحبش بخرد. همچنین اعلام کرد برای خرید ۴۹.۴ درصد از سهم پورتون برنامه دارد، چرا که می‌خواهد در آینده و رشد بازار خودروی راست دست نقش پررنگی داشته باشد. این کمپانی با خرید تِرافوجیا (Terrafugia) که سازنده ماشین‌های پرنده است، وارد فاز جدیدی از صنعت خودرو شد. همچنین با سرمایه گذاری ۳.۲۵ میلیارد یورویی در شرکت والد ولوو، تصمیم گرفت به این کمپانی ساخت و ساز تولید‌کننده‌ی کامیون، رونق ببخشد. با این تصمیم، جیلی بزرگ‌ترین سهام‌دار این کمپانی شد. موفقیت‌ها و افتخارات این کمپانی به همین جا ختم نمی‌شود چرا که در سال ۲۰۱۸، ۸.۲ درصد از سهام دایملر (Daimler AG)، یعنی صاحب برند مرسدس بنز (Mercedes-Benz) را نیز خرید.

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.