True


چری 

شرکت اتومبیل‌سازی چینی با اسلوگان «هیجان‌انگیز برای راندن» ( Fun to Drive ) است که در ۱۹۹۷ (۱۳۷۶) در چین تاسیس شد و بعد از انقلاب استقلال چین در بازار مستقل اتومبیل‌ها جای خود را به عنوان برترین کمپانی اتومبیل در چین  پیدا کرد. چری، دارای پنج ستاره‌ی ایمنی چین ( CNCAP ) است. در طول بیست سال گذشته، چری همیشه بر ابداع مستقل تاکید داشته و از این رو واحد‌های تحقیق و توسعه‌ی خود را در چین، آلمان، آمریکا و برزیل تاسیس کرده است. چری همچنین یک گروه تحقیق و توسعه‌ در حوزه‌ی اتومبیل اتوماتیک (بدون سرنشین) با ۵۵۰۰ عضو دارد؛ تمامی این سیاست‌گذاری‌ها به سیستم یک‌پارچه‌ی تولید و توسعه‌ی چری منجر شده و بستر سراحی محصولات خوش‌نامی چون آریزو ( Arrizo ) و تیگو ( Tiggo ) را فراهم ساخته است. چری به بیش از ۸۰ کشور/منطقه‌ی جهان صادرات دارد.

من‌باب ارتقای کیفیت، با هدف تولید محصولات امن، دوست‌دار محیط‌زیست و اقتصادی در مصرف انرژی، چری توانسته در رده‌ی استانداردهای جهانی عمل کند و با موفقیت دو مدرک کیفیت جهانی TUV Rheinland ISO/TS16949 و ISO9001 را دریافت کند.

محصولات چری آریزو ۵ (‌ Arrizo 5 ) و ایکس ۲۲‌اش ( Chery x22 ) از پرفروش‌ترین مدل‌های این کمپانی خودروسازی در ایران است. از جمله دیگر مدل‌های موجود چری در ایران می‌توان به خودروهای آریزو۵ و آریزو ۶ و تیگو ۵ و تیگو ۷ اشاره کرد.

خودروهای چری نیز توسط شرکت «مدیران خودرو» در ایران مونتاژ می‌شوند. 

 

Chery Arrizo 5

اتاق چری آریزو ۵ 

چری آریزو ۵، تیگو ۵ و تیگو ۷ در ایران پرفروش هستند.


 

فلسفه‌ی «ابداع مستقل»‌ کمپانی خودروسازی چری

«ابداع مستقل»‌ هسته‌ی اصلی رویکرد رشد و توسعه‌ی چری است. از زمان تاسیس، چری بر اساس فلسفه‌ی ابداع مستقل کار خود را آغاز کرد و کوشید تا کمپانی‌ای متمرکز بر تکنولوژی روز باشد. چری یک سیستم یک‌پارچه‌ی تحقیق و توسعه ( R&D ) خودرو، سوخت‌رسانی، رشد تولید قطعه‌های مهم و کلیدی خودرو، تست و تولیدات نمونه‌های آزمایشی هر مدل را فراهم کرده که همه و همه در مرکز تحقیقات و مهندسی اتوماتیک ووهوو ( Automotive Engineering and Research Institute ) و با حمایت شاخه‌های این مرکز در بیحینگ، شانگهای، ایتالیا، ژاپن و استرالیا انجام می شود.

از جمله دستاوردهای «ابداع مستقل» چری می‌توان به تکنولوژی‌های بی‌مانندش در بازار محلی همچون «زمان‌بندی دومتغیره‌ی اتوماتیک والو‌های پیستون موتور»‌ ( Dual Variable Valve Timing DVVT )، «تزریق مستقیم سوخت گازولینی» ( Turbocharged Gasoline Direct Injection TGDI ) و مکانیسم «انرژی‌رسانی مداوم به موتور» ( Continuously Variable Transmission CVT ) و انرژی‌های نو اشاره کرد؛ مواردی که همگی به بهبود تمامی سری‌های خودروهای چری منجر شد.

چری هم‌چنین در راستای توسعه‌ی هوشمندانه‌ی ساختار تجاری خود تا کنون ۸۷۹۶ گواهی‌نامه‌ي ثبت اختراع دارد و تا اواخر ۲۰۱۳ (۱۳۹۲)، برنده‌ی ۶۱۵۳ جایزه برای این اختراعات شده؛ چیزی که چایگاه چری را به عنوان اولین کمپانی در بازار چین تثبیت کرده است.

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.