علت استقبال ایرانی ها از خودروهای چینی چیست ؟

صرف‌کنندگان ایرانی به دنبال تنوع هستند به همین دلیل سراغ خودروهای چینی که ظاهر به‌روزتر هستند

خودروهای چینی

 

همانطور که می دانید ، چند سالی است که خودروهای چینی بخش زیادی از بازاز حودرو کشورمان را به دست گرفته و با استقبال خوبی از سوی مردم ایزان مواجه شده اند.اما علت استقبال ایرانی ها از خودروهای چینی چیست ؟

شهرام آزادی ، عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در مورد استقبال مردم کشورمان از ماشین های چینی معتقد است که مصرف‌کنندگان ایرانی به دنبال تنوع هستند به همین دلیل سراغ خودروهای چینی که ظاهر به‌روزتر هستند و آپشن‌های بیشتری دارند، می‌روند.وی می گوید تنوع خودروهای داخلی در سال‌های گذشته پایین بوده است به‌گونه‌ای که سال‌هاست خودروهایی چون پراید و پژو 405 در کشور تولید می‌شود.

آزادی عقیده دارد مردم دیگر شکل ظاهری خودروهایی چون پراید و پژو 405 را نمی‌پسندند ، بیشتر خودروهای داخلی دیگر جذابیتی برای مردم ندارند به همین دلیل مصرف‌کنندگان سراغ خودروهای چینی با قیمت های مشابه می‌روند.

در سال‌های اخیر انتظارات مصرف‌کنندگان از کیفیت و ظاهر خودروها افزایش یافته و دیگر نمی‌توان خودروهایی که 20 سال است با یک شکل در کشور تولید می‌شوند را به آنها فروخت.در این زمینه نکته مهم این است که سطح فن‌آوری و کیفیت برخی از خودروهای چینی عرضه شده در کشور بالاتر از خودروهای داخلی است به این دلیل نیز مصرف‌کنندگان خودروهای چینی را به خودروهای داخلی ترجیح می‌دهند.

چینی‌ها به خوبی توانستند موضوع کمبود تنوع در بازار خودروی ایران را تشخیص دهند، در نتیجه خودروسازان چینی توانسته‌اند با عرضه خودروهای جدید با ظاهر مناسب و به‌روز، بخشی از بازار خودروهای داخلی را از آن خود کنند.

  • تعداد بازدید: 725

دیدگاه ها

نظر شما پس از تایید مدیردر سایت نمایش داده می شود